Drukuj
 1. Kalendarz liturgiczny

 

 1. Nabożeństwa majowe w kościele będą odprawiane

 

 1. Dzisiaj
 1. Jutro drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego, czyli święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o godz. 7:00, 8:30, 16:30 i 18:00.

 

 1. We wtorek młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania

 

 1. Biuro parafialne w tym tygodniu

 

 1. Misje Parafialne rozpoczniemy w sobotę 29 maja br. czuwaniem modlitewnym o godz. 17:15 w naszym Kościele Parafialnym
  u Wszystkich Świętych. Plan znajdziemy w Miesięczniku Parafialnym lub jest do zabrania z tyłu Kościoła. Przy okazji dziękuję osobom, które pomogły w odnowieniu krzyża misyjnego przed kościołem i kaplicą, dziękuję za pomoc w dostarczeniu zaproszeń do Parafian oraz za dar modlitwy w intencji Misji

 

 1. Zapraszam dzieci ze Szkoły Podstawowej z Kórnika i ze Szczodrzykowa wraz z rodzicami na rekolekcje w ramach misji Parafialnej z Ojcami Misjonarzami, podczas których odbędą się spotkania, na których będą poruszane też sprawy dotyczące sakramentów świętych I Komunii i Bierzmowania:
 1. Nasza Parafia organizuje konkurs plastyczny na rysunek zatytułowany: Nasze jezioro w oczach dziecka. Konkurs jest otwarty dla mieszkańców naszej gminy. Prace w formacie A4, podpisane imieniem i nazwiskiem z numerem telefonu kontaktowego, wykonane dowolną techniką należy dostarczyć osobiście przed lub po każdej Mszy świętej do zakrystii Parafii pw. Wszystkich Świętych w Kórniku, ul. Średzka 1. do 6 czerwca 2021r. Rozwiązanie konkursu 12 czerwca w sobotę. Zapraszam do udziału w konkursie.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki oraz Miesięcznik Parafialny z planem Misji parafialnej.

 

 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ewę Łakomy z Kórnika, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10:30. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Gdy przyjdzie Paraklet,

którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi,
On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku.

Ewangelia według św. Jana