1. Kalendarz liturgiczny

 • poniedziałek – św. Antoniego z Padwy
 • wtorek – bł. Michała Kozala
 • środa – bł. Jolanty
 • piątek – św. brata Alberta Chmielowskiego

 

2. Spotkania duszpasterskie

 • Osoby zaangażowane w Parafiadę we wtorek po Mszy świętej o godz. 18:00 w domu parafialnym
 • Duszpasterstwo Młodych, ministrantów oraz wszystkich pragnących pomóc w sobotę przed Parafiadą proszę o kontakt z p. Łukaszem

              

3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa:

 • w niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 20:00
 • od poniedziałku do soboty po Mszy świętej o godz. 18:00

 

 

4.  W sobotę 11 czerwca odbyła się VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej do Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu. Podczas Eucharystii Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki przyjął gotowość służby na kolejny rok posługi szafarza od naszych szafarzy p. Grzegorza i Pawła oraz dokonał promocji nowych kandydatów wśród których był nasz parafianin pan Maciej Majewski. Dziękujemy Dobremu Bogu za naszych trzech szafarzy i pamiętając w modlitwie zawierzamy ich służbę pod opiekę Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej.

5.  Dzisiaj:

 • Marsz dla życia w Poznaniu: Z rodziną najlepiej, wyruszy z Placu Wolności przed Katedrę ok. 15:45, będzie zakończony Mszą o 17:00
 • Jeśli jeszcze ktoś nie podpisał się pod apelem do Polskich Parlamentarzystów o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa może to uczynić dzisiaj w zakrystii lub przed kościołem
 • zbiórka na czekające nas prace w parafii, BÓG zapłać ofiarodawcom.

 

6. W poniedziałek 13 czerwca we wspomnienie św. Antoniego z Padwy

 • różaniec o godz. 17:30 a o godz. 18:00 Msza święta z procesją fatimską, proszę o przyniesienie świec
 • na Mszę świętą zapraszam Parafialny Zespół Caritas oraz wszystkich którym spieszy on z pomocą.

 

7. W piątek kolejna całonocna adoracja w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa, która w nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia otrzymała przywilej Drzwi Świętych. Adoracja od godz. 19:00 dla wszystkich, od 20:00 Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ, o godz. 21:00 Msza święta, po której adoracja w intencji mężczyzn z okazji niedzielnej pielgrzymki mężczyzn i młodzieży męskiej do Sanktuarium MB Tuleckiej w kaplicy do godz. 7:00. Okazja do Spowiedzi świętej od 19:00 do 21:00 w kościele.

8.  Zapraszam na premierę filmu Leszka Dokowicza i Macieja Bodasińskiego UFAM TOBIE, która odbędzie się w naszej parafii już w sobotę (18 czerwca) o godz. 18:00 w łączności ze Mszą świętą. Autorzy stworzyli niepowtarzalny dokument o sytuacjach życia ludzi w różnych stronach świata, którzy doświadczyli Miłosierdzia Bożego. Film dedykowany jest wszystkim ludziom z racji roku Miłosierdzia. Po filmie konferencje o Miłosierdziu wygłosi reżyser Leszek Dokowicz. Całość premiery filmu zakończymy adoracją Pana Jezusa, podczas której odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji uczestników i organizatorów ŚDM w Krakowie. Na zakończenie wszyscy biorący udział  będą mogli uzyskać odpust zupełny przechodząc przez Drzwi Święte prowadzące do kaplicy adoracji.

 

9. Za tydzień w niedzielę:

 • XIII Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Maryjnego w Tulcach z Mszą świętą o godz. 12:00, której przewodniczyć będzie ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki
 • X Parafiada u Wszystkich Świętych w Kórniku: Jestem dzieckiem Boga. Parafiadę rozpoczniemy w kościele koncertem Chóru Dziewczęcego Skowronki z Poznania o godz. 11:30. Następnie Msza święta o godz. 12:00, po której od godz. 13:00 do ok. godz. 21:00 na placu przy probostwie oraz w ogródku proboszcza zostały przygotowane atrakcje min. strefa dla dzieci w której spotkanie z clownem, zjeżdżalnia, kulki, żółw, konkursy i zabawy, strefa gastronomia z gotującym rosół Padre Maciejem, strefa sportowa a w niej II turniej szachowy, I turniej Łuczniczy oraz I EuroParafiada, czyli mistrzostwa w piłkarzyki, ponadto strefa artystyczna a w niej występy: Skowroneczków, Załogi św. Wojciecha, orkiestry harcerskiej, Oli Idkowskiej, Tutti Santi, Wincentynek i zespołu Bogu Bliscy. Podczas jubileuszowej Parafiady nabywając losy będziemy wspierać wymianę nagłośnienia bezprzewodowego. Wszystkich zapisanych i tych, którzy chcą pomóc proszę o dostarczenie wypieków w niedzielę od godz. 7:00 do godz. 11:00. Wszystkim dziękuję za okazywaną pomoc, zaangażowanie i życzliwość.

 

10. W zakrystii przyjmujemy zapisy

 •  na ogólnopolską pielgrzymkę Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ na Jasną Górę, wyjazd 18 czerwca. Kontakt p. Antonina Taciak

 

11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: jest najnowszy Przewodnik Katolicki oraz czerwcowy Miesięcznik Parafialny.

 

12. Odeszli do wieczności: śp. Zdzisław Dębowski z Dziećmierowa i śp. Kazimiera Górska z Kórnika, pogrzeby odbyły się w czwartek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

Z modlitwą i błogosławieństwem
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś

 

Twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju! 

Ewangelia według św. Łukasza