1.     Kalendarz liturgiczny

 • wtorek – Nawiedzenia NMP
 • środa – św. Justyna
 • piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
 • sobota – Niepokalanego Serca NMP

2.     Spotkania duszpasterskie

 • W ramach spotkań Duszpasterstwo Młodzieży oraz Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ zapraszam na Mszę i procesję w piątek
 • Wspólnota Żywego Różańca spotyka się w I sobotę miesiąca po Mszy świętej o godz. 8:30
 • Rejonowy Dzień Wspólnoty Kręgów Rodzin w najbliższą niedzielę
 • Wszystkie wspólnoty działające w naszej Parafii zapraszam 11 czerwca do wzięcia udziału we wspólnej modlitwie z kapłanami dekanatu kórnickiego. Mszą świętą o godz. 10:00 pragniemy podziękować Dobremu Bogu za dobro minionego roku w pracy duszpasterskiej w Kościele parafialnym, który cieszy się przywilejem Drzwi Świętych w Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia.

                      

3. Nabożeństwa:

 • majowe

-w kościele w niedzielę o godz. 20:00, w poniedziałek i wtorek po Mszy o godz. 18:00

-w kaplicy w Pierzchnie w niedzielę przed Mszą świętą o godz. 10:00, w poniedziałek i wtorek po Mszy o godz. 18:00

-przy figurze w Skrzynkach przez cały maj o godz. 19:00

 • czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w kościele

-w niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 20:00

-od poniedziałku do soboty po Mszy świętej o godz. 18:00

 

4. Wszystkim uczestniczącym i zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy i procesji w Uroczystość Bożego Ciała składam serdeczne podziękowanie: BÓG zapłać.

5. Dzisiaj:

 • Msza o godz. 15:00 w intencji o świętość i jedność naszych rodzin

6.     We wtorek na Mszy świętej o godz. 18:00  

 • Rocznica I Komunii świętej dzieci wczesnokomunijnych, które przyjęły Pana Jezusa do swojego serca w ubiegłym roku
 • Zostanie włączona do wspólnoty Żywego Różańca róża młodzieżowa, która będzie 7 różą w naszej Parafii, patronem dla chłopaków będzie św. Stanisław Kostka a dla dziewcząt św. Joanna Beretta Molli.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

7. Trwamy w oktawie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa: 

 • Msza święta o godz. 18:00 połączona z Nieszporami i procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

8. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte o godz. 7:00, 8:30, 16:00 (w Pierzchnie), 16:30 i o godz. 18:00. Po wieczornej Mszy świętej pod krzyż przy liceum wyruszy procesja, którą zakończymy nabożeństwem czerwcowym z aktem oddania Sercu Pana Jezusa. Tego dnia modlimy się za kapłanów prosząc dla niech o łaskę świętości. Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz informuję, że biuro parafialne będzie nieczynne.

9.    W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota:

 • czwartek: godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego następnie

Godzina święta, prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ; od godz. 16:00 Kościół Domowy; od godz. 17:00 Wspólnota Żywego Różańca do Mszy świętej.

 • piątek: od godz. 8:30 odwiedziny naszych chorych   

Spowiadamy od godz. 16:00 i zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 16:30. Od godz. 17:15 zapraszamy do spowiedzi młodzież. W Pierzchnie: Spowiedź święta od 15:00 a o 16:00 Msza święta

 • sobota: Nabożeństwo I sobót wynagradzające Matce Najświętszej

adoracja po Mszy o g. 7:00, od g. 7:50 różaniec pokutny i Msza o g. 8:30.

10. W najbliższą sobotę będziemy gościli w naszej parafii ks. prałata Kazimierza Brdęka, byłego wikariusza. Ksiądz prałat o godz. 10:00 odprawi Mszę świętą z okazji 50. rocznicy przyjętych święceń kapłańskich. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

11. Za tydzień

·       w niedzielę zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej i szkoły katolickie

 

12. W zakrystii przyjmujemy zapisy

 • na ogólnopolską pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę, która wyruszy w sobotę 4 czerwca o g. 5:00. Kontakt p. Andrzej Dec
 • na ogólnopolską pielgrzymkę Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ na Jasną Górę, wyjazd 18 czerwca. Kontakt p. Antonina Taciak
 • na wakacje z Panem Bogiem dla dzieci i młodzieży do Ochotnicy Dolnej z wizytą u św. Jana Pawła II w Krakowie w dniach od 9 do 14 lipca br. Kontakt z Proboszczem.

 

13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: jest najnowszy Przewodnik Katolicki oraz majowy Miesięcznik Parafialny.

Z modlitwą i błogosławieństwem
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś

Skoro setnik posłyszał o Jezusie, wysłał do Niego starszyznę żydowską z prośbą, żeby przyszedł i uzdrowił mu sługę. Ci zjawili się u Jezusa i prosili Go usilnie: „Godzien jest, żebyś mu to wyświadczył, mówili, kocha bowiem nasz naród i sam zbudował nam synagogę”.

Ewangelia według św. Łukasza